V našem Spolku Kolumbus mají hlavní slovo uživatelé psychiatrické péče. Společně se snažíme zlepšovat životní podmínky lidí s bolavou duší. Často nejsou dodržována jejich základní lidská práva a tak nám nezbývá, než za ně bojovat. Členové spolku se podílejí na mnoha zajímavých aktivitách. Doplňujeme péči v psychiatrických nemocnicích, spolupracujeme s umělci z řad našich členů, učíme své klienty pracovat na počítači, vedeme informační portál s informacemi ze sféry duševního zdraví, programujeme… Každý náš člen se může realizovat v oblasti, která ho baví, od fundraisingu, přes pomoc druhým až po sport. Spolek je nestátním, nepolitickým a nenáboženským svazkem, který sdružuje pouze fyzické osoby.