Půl roku trvala rekonstrukce vily na Humpolecké ulici v Pelhřimově, ve které už řadu let sídlí organizace Fokus Vysočina. Objekt, který je v majetku města a byl postaven v roce 1933, prošel obrovskou proměnou. Zaměstnanci a dobrovolníci organizace získali špičkové zázemí pro svou práci. Také klienti se mohou radovat, protože budou využívat služby Fokusu v luxusním prostředí.

Interiér i exteriér budovy nyní vypadají úplně jinak, než před několika měsíci. Z domu byla odvedena vlhkost, došlo ke zpevnění konstrukce a úpravě příčky. Kompletně byl změněn suterén, nově vypadá přízemí, podkroví i okolní prostranství. Moderně byly vybaveny kanceláře a sociální zařízení. Zázemí teď na příchozí dýchá novotou. Slavnostní otevření proběhlo 2. srpna.

Z rekonstrukce máme opravdu velikou radost,“ řekla s úsměvem vedoucí pelhřimovského střediska Fokusu Markéta Křivánková. „Jsem moc rád, že se rekonstrukce ve spolupráci města Pelhřimov, projektové kanceláře a Fokusu vydařila. Fokus Vysočina je velice aktivní a já jeho zaměstnancům děkuji. V Kraji Vysočina si uvědomujeme, jak je kvalitní zázemí pro takovou práci důležité a věřím, že vše bude sloužit ku prospěchu klientů,“ konstatoval po slavnostním přestřižení pásky hejtman Jiří Běhounek.

Kompletní rekonstrukce stála takřka osm milionů korun. Pět milionů pokryly Evropské fondy, město konkrétně využilo IROP neboli Integrovaný regionální operační program.

Copyright © 2020 - Spolek KOLUMBUS