Zdroj ilustrace: Pixabay.com

Pražské Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví (CMHCD) se v roce 2021 přesunulo do nových prostor v Lublaňské ulici, kde může využívat dostatečně prostornou vzdělávací místnost.  V jiné organizaci – východočeské Péči o duševní zdraví (PDZ) - v minulém roce výrazně narostl počet klientů a proto i objem vykonané práce. Obě organizace významně ovlivnily opatření zavedená v reakci na pandemii nemoci covid – 19, podobně jako pandemie samotná. Co dalšího tyto organizace potkalo v minulém roce, shrnuly ve výroční zprávě.

V Péči o duševní zdraví došlo v loňském prosinci k výměně ředitele, dlouholetého šéfa Petra Hejzlara nahradil Petr Pavlíček. Doktor Hejzlar odešel pracovat do Centra duševního zdraví v Pardubicích jako psychiatr. Petr Pavlíček se předtím osvědčil jako odborný ředitel celé organizace.

Fotografie: Pixabay.com

Ministerstvo zdravotnictví připravuje na 19. a 20. května on-line konferenci ‚Vidíme již novou podobu péče o duševně nemocné v praxi?‘ Účastníci se budou zabývat probíhající reformou péče o duševní zdraví. Osobní záštitu nad konferencí převzal ministr zdravotnictví profesor Petr Arenberger.

Kvůli opatřením v důsledku pandemie covid -19 se konference uskuteční přes internet. Účastníky čekají dva dny plné zajímavého programu, který kombinuje přednášky s interaktivními workshopy. „Online forma umožní účastníkům sledovat průběh celé konference nebo si předem vybrat sledování konkrétních přednášek a workshopů dle programu, individuálního zájmu a časových možností každého účastníka,“ napsali pořadatelé.

Copyright © 2022 - Spolek KOLUMBUS