Východočeská organizace Péče o duševní zdraví již třicet let pořádá semináře o různých souvislostech péče o duševní zdraví. Na konec letošního května chystá již osmaosmdesátý seminář, který se bude zabývat využitím neurovědy v psychoterapii. Účastníci semináře se dozví zajímavé poznatky o fungování lidského mozku. „Nové poznatky neurověd poskytují zajímavé teoretické zakotvení pro psychologii, psychiatrii i psychoterapii,“ napsali organizátoři.

Neurovědy dokáží vysvětlit efekt a mechanismus psychoterapeutické změny, a to napříč různými psychologickými směry, poskytují tak psychoterapii významnou inspiraci. Součástí přednášky bude vysvětlení, jaké mozkové struktury a funkce se podílejí na průběhu a výsledku psychoterapie, na utváření vztahu mezi terapeutem a klientem. Součástí semináře bude také workshop, při kterém se budou účastníci věnovat neurovědným poznatkům o vedení rozhovorů.

Seminář povede doktorka Kristýna Drozdová, která vystudovala medicínu a psychologii a téměř dvacet let pracovala v Psychiatrické nemocnici Havlíčkův Brod. Nejdelší dobu se věnovala komplexní léčbě a rehabilitaci psychotických a afektivních poruch, a to i ve spolupráci s Národním ústavem duševního zdraví. V současné době pracuje v soukromé psychiatrické a psychoterapeutické praxi.

Akce se bude konat v prostorách divadla D29 na adrese Sv. Anežky České 29 v Pardubicích, v případě nepříznivé pandemické situace přes internet. Zájemci o účast musí poslat přihlášku na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS