Lidé mohou podpořit neziskové organizace prostřednictvím webového portálu Givt.cz – pokud zaevidují na webu své nákupy ve spolupracujících e-shopech, získají sociální služby a podobná sdružení malou částku z každé utracené sumy. Službu již nějakou dobu využívá opavská organizace Anima Viva, pražský Fokus nebo celorepublikový spolek Kolumbus. Aktuálně se k nim připojil i Fokus z jihočeského Písku.

Důležité je, že při tom neplatíte nic navíc a Pomocník vás vždy upozorní na možnost přispět tam, kde je to možné,“ napsali pracovníci organizace Fokus Písek. Lidé zaujatí projektem Givt si mohou stáhnout aplikaci, která jim při každé návštěvě zúčastněných e-shopů připomene, že nákupem mohou podpořit svou oblíbenou neziskovku.

Používat zmíněný webový portál je snadné. Stačí zvolit e-shop, ve kterém uživatel plánuje provést nákup, poté organizaci, kterou chce podpořit, a následně nakoupit zboží. Vybraný internetový obchod konkrétní organizaci podpoří, aniž by zákazník musel zaplatit cokoliv navíc. Zájemci si mohou vybrat z velkého množství e-shopů, je jich kolem patnácti set. Na Givtu jsou zaregistrováni i takoví prodejci jako Knihy Dobrovský či Mall.cz. 

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS