Obrázek: Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví

Na konec dubna a začátek června připravuje pražské Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví trénink v metodě YUCEL, která je využitelná jak v terapii, tak pro sociální pracovníky či další pomáhající profese. Přednášet bude Marlie van de Berg, která má pětačtyřicetileté zkušenosti v oblasti péče o duševní zdraví.

Metoda Yucel byla vyvinuta systemickým terapeutem Mehmetem Yucelem. Je využívána pro práci s různými cílovými skupinami a zaměřuje se především na využití silných stránek člověka při překonávání náročných životních situací. „Poskytuje podporu při zpřehlednění vlastní situace a hledání řešení potíží a omezení, se kterými se lidé ve svém každodenním životě potýkají,“ napsali organizátoři. Je velmi účinná při podpoře zotavení lidí s vážným duševním onemocněním.

 

Účastníci si osvojí metodu a budou schopni ji aplikovat ve své praxi. Pořadatelé napsali: „To znamená, že si osvojí základní komunikační a praktické dovednosti v práci s dřevěnými bloky při zachování postoje angažovaného, ale dočasného podpůrného pracovníka, zaměřeného na vlastní silné stránky a odolnost jednotlivce a systému.

Přednášející Marlie van de Berg pracovala jako psychiatrická sestra i jako sociální pracovnice. Absolvovala trénink v podpoře silných stránek, metodě Yucel, Photovoice, peer podpoře a sdíleném čtení.

Více informací ke kurzu.

Více informací o metodě Yucel.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS