Díky kampani Udělej krok mohou lidé s duševní poruchou uskutečnit svůj životní sen. Iniciativa Čistá duše každým rokem vybere čtyři lidi s psychickými potížemi a zájmem posunout se kupředu. Zorganizuje sbírku Udělej krok, ze získaných peněz pak všem čtyřem proplatí kurzy nebo jiné mezníky, které je posunou dál. Jedním ze čtyř vybraných pro letošní ročník je Otta. Maluje obrázky Prahy, ale chtěl by svůj talent rozvinout, aby jeho tvorba byla co nejkvalitnější, měla své nové fanoušky a dělala tak radost mnoha lidem. Kurz malby by ho stál necelých osm tisíc.

Otta vystudoval obchodní učiliště s maturitou, v oboru pracoval osm let. Následně absolvoval kurz pracovníka v sociálních službách a devět let pracoval v domově pro seniory. Nyní kvůli nemoci zvládá pracovat jen čtyři hodiny denně, a proto pracuje v chráněné výtvarné a knihařské dílně společnosti Prosaz, kde maluje obrázky současné Prahy.

Mladý muž trpí úzkostně depresivní poruchou a také smíšenou poruchou osobnosti. Je svobodný, bydlí sám, ale má spoustu dobrých přátel. Mezi jeho záliby patří hra na klávesy, jízda na kole, má také rád přírodu. Věnuje se studiu angličtiny.

Čistá duše vybrala za sedm let existence kampaně Udělej krok přes tři sta padesát tisíc korun od drobných dárců a ty poskytla třiceti lidem například na kurzy angličtiny, výrobu webových stránek o podnikání, lekce autoškoly, či pořádání vlastních kurzů. Charitativní projekt usiluje o to, aby lidé, kteří se potýkají se schizofrenií nebo s jinými duševními nemocemi, mohli prožít kvalitní život.

Jak je možné podpořit osoby s duševní nemocí? Různými způsoby … Zákazníci některých pražských podniků, například vybraných kaváren (Café Jericho, Mlsná kavka, Café Na půl cesty, Klub V. Kolona) nebo Antonínova pekařství, si mohou zakoupit Smysluplnou kávu, Smysluplný preclík nebo vlastně Smysl úplně k čemukoliv, část výtěžku z jejich prodeje bude věnována podpoře vybrané čtveřice. Také je možné podpořit projekt posláním finanční částky na účet organizátorů (najdete na webu: www.cistaduse.cz) nebo prostřednictvím portálu darujme.cz.

Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS