Sociální firma Futurum F s. r. o. vyrábí svačiny pro táborské středoškoláky. Navíc zajišťuje catering pořadatelům společenských událostí, jako jsou zejména semináře či konference. Firmu provozuje spolek Fokus Tábor, který se soustředí na pomoc lidem s psychotickou poruchou. Provozuje ji proto,  aby jim zajistil smysluplné uplatnění.


Sociální firma se zaměřuje zejména na výrobu a prodej svačin pro táborské střední školy. Zpočátku je vyráběla jen pro jednu  školu, časem se počet škol zvýšil.  Pracuje zde  6 lidí, 5 z nich se potýká s potížemi v oblasti duševního zdraví. „Společně se nám však daří nakrmit ty hladovce, mít z práce radost a dobrý pocit,“ uvedla Radka Rybáková, jednatelka Futurum F.

Uvedla rovněž : „začínáme každé ráno v šest, abychom stihli do zvonění být ve škole a nakrmit dvě stovky hladových náctiletých krků.“ Firma se stará také o studentský svačinový bar Futruj! na Gymnáziu Pierre de Coubertina

Firma poskytuje catering také organizátorům seminářů, konferencí nebo školení - vyrábí chutné bagety, saláty a obložené housky. Zákazníci společnosti si mohou vybrat z několika typů baget i salátů podle jejich náplně. Potraviny obsahují dostatek zeleniny, navíc jsou vyráběny z čerstvých surovin. Je možné si vybrat i typ pečiva - záleží na zákaznicích, jestli chtějí tmavé nebo světlé.

Zájemci o catering se mohou ozvat Michaele Řezáčové, která je šéfkou provozu. Její číslo je: 725 574 188. Další informace najdou také na webové stránce http://www.futurumf.cz.


Copyright © 2024 - Spolek KOLUMBUS